הכל על מחזיר דלת הידראולי

דלת היא ביטוי למצבים שונים בחיים : כולנו למשל לא אוהבים שדלתות נטרקות או נסגרות בפרצופינו. יש כאלה שאומרים שכאשר דלת אחת נסגרת דלת אחרת נפתחת ופתגם צרפתי אומר : “דלת חייבת להיות נעולה או פתוחה”. בנוסף, פגישות סודיות מתנהלות מאחורי דלתיים סגורות אבל איך שומרים על בטיחות?

הבטיחות מעל הכל

כדי להבטיח בטיחות ואיטום מומלץ ורצוי לרכוש מחזירי דלת שתפקידם פשוט – לדאוג שהדלת לא תישאר פתוחה אלא תיסגר מעצמה. למחזירי דלת יש גם תפקיד משני : לסגור את הדלת ברכות ובמהירות כך שהיא לא תיטרק. כל התפקידים של מחזירי הדלת נועדו להשיג יעד אחד והוא לשמור על הדלת ועל התקינות של מערכות הנעילה שלה לאורך זמן.

למעשה, כדי לאפשר את פתיחת וסגירת הדלת יש צורך במחזיר דלת וכיום קיימים שני סוגים עיקריים :

מחזיר דלת הידראולי – מחזירי דלת אלו מתאימים למגוון משקלים של דלתות, החל מ-65 ק”ג ועד 120 ק”ג ולמגוון רחבים של דלתות : מ-90 ועד 120 ס”מ.

מחזירי דלת קפיציים – מחזירי דלת אלו מיועדים לדלתות רשת שכוללות קפיץ שניתן לכוונון, כלומר לחיזוק או להחלשה לפי הצורך.. מחזירי דלת אלו מבטיחים שהדלת תיסגר אוטומטית לאחר שתיפתח והיא נחשבת לבטיחותית במיוחד.

הן מחזירי דלת הידראוליים והן מחזירי דלת קפיציים מגיעים במגוון צבעים להתאמה לעיצוב הקיים: לבן, שחור, חום ברונזה, קרם, חום או כסוף (טבעי). להבטחת פעולתה של הדלת מומלץ להשתמש במחזיר דלת מקורי ואיכותי ללא תלות בסוגו, הידראולי או קפיצי.

להבטחת בטיחותכם

בתור מתקינים או בעלים של מחזירי דלתות עליכם להבטיח את ביטחונם של המשתמשים בדלת. לכן, עליכם לשאול את עצמכם מספר שאלות טרם רכישת מחזיר כלשהו לדלת:

האם מחזיר הדלת מתאים לדלת?

כאמור, יש שונות בין מחזירי הדלתות ב-3 תחומים : רוחב הדלת, אופן פתיחת הדלת ומשקל הדלת. אם ברצונכם להתקין מחזירי דלת אוניברסליים, כלומר כאלה שמתאימים לכל הדלתות, עליכם לזכור דבר אחד : עקב איכותם מחזירי דלת אלו נחשבים ליקרים ביותר.

האם צריך להתאים לעיצוב הקיים?

כיום ניתן להשיג מחזירי דלת נסתרים שמותקנים על גבי מסילה אך לרוב זה מיותר. הסיבה לכך היא העובדה שמחזירי הדלת הקיימים כיום מגיעים במגוון צבעים להתאמה לעיצוב הקיים. לרוב יש בכך די ואין צורך לשלם יותר על מחזירי דלת נסתרים.

בנוסף, בתור מתקיני מחזירי דלת עליכם לדעת לכוונן אותם באמצעות שני הברגים המכוונים. ברגים אלו נמצאים באחת מהפאות הצדדיות של מחזיר הדלת ויש להם השפעה כפולה : סגירתם משפיעה על מהירות ועל עוצמת סגירת הדלת. מומלץ כמובן לכוון אותם לטריקה שקטה ככל האפשר, אך עם זאת לוודא שהדלת אכן נסגרת עד הסוף.